ARGUVAN’LI DOKTORLAR TOPLANTISI ARGUVAN’DA YAPILDI

İstanbul’da ki Arguvan’ lı doktorların tanışma amaçlı başlayan iletişimleri, İstanbul ve Ankara merkezli iki ayrı toplantıdan sonra 28-29 Nisan 2018’de Arguvan’da Arguvan Belediye Başkanı Mehmet KIZILDAŞ’ ın ev sahipliğinde önemli sayıda katılımcı ile gerçekleşmiştir. Arguvan Vakfı’nın da davet edildiği toplantıda çocukluk, gençlik yılları anımsanmış dönemsel arkadaşlıklar, dostluklar güncellenmiş ve iki gün dolu dolu birliktelik keyifli bir özlem giderici tatile dönüşmüştür.
Arguvan’ın bugünü ve geleceğine ilişkin sohbetler, zaman zaman yöreye has fıkralar dilden dile kulaktan kulağa kahkahalara dönüşmüş geçmiş zaman yeniden yaşanılmıştır. Pazar sabahı İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY’ ın katıldığı kahvaltı ile başlayan gün, Brik Barajı gezisi, Kızık Balıklı göl ziyareti ve lokma ikramı, Bozan köyü ziyareti ve yöresel ikramları etkinliği ile tamamlanmıştır.
Özellikle Arguvan Belediyesi Korosu , Erhan YILMAZ ve Gani PEKŞEN’ in sahne aldığı Arguvan Türküleri, akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olarak güçlü “Doktor aileleri Korosu’na’’ dönüşmüş, amanı bol aşk, sevda, gurbet ve sıla türküleri ile büyük coşkular yaşanmıştır.
Birlikte olmaktan onur duyduğumuz, doktor ve aileleri gurubunun bu birlikteliklerin devamını istemeleri geleceğimize yönelik önemli bir adım olmuş diğer meslek guruplarının da benzeri etkinliklerde buluşmalarının önemine değinilmiştir.
Bu etkinliğin oluşmasında emeği geçen Sayın Prof. Dr. Sezai YILMAZ, Prof. Dr.Temel YILMAZ gibi uluslararası üne sahip ayrıca (eksik bilgi varsa affola) ulusal ölçekte ismini sayamayacağım kadar çok başarı hikayeleri olan hekimlerimizden dolayı onur duyduk/onurlandık. Hepsine ayrı ayrı teşekkürler.
Ayrıca İstanbul’dan planlayıcı ve toparlayıcı çalışmayı yapan Abidin ÖZÇELİK’ e Arguvan ayağında Gazi GÜLBAŞ ve Ekrem TUNÇER’ e ve emeği geçen diğer arkadaşlara, katılım sağlayarak bu birlikteliği taçlandıran diğer doktor ve aile bireylerine, ev sahipliğini en iyi şekilde yerine getiren Belediye Başkanımız Mehmet KIZILDAŞ’ a, ekibine, Arguvan Vakfı ve Dernekleri adına teşekkür ediyorum.
Saygılarımla,
 
Hasan AYDIN
Arguvan Vakfı Başkanı

Previous 18.GELENEKSEL ARGUVAN TÜRKÜLERİ SES YARIŞMAMIZI YAPTIK

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.