DOSTLUK VE DAYANIŞMA YEMEĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

Her Yıl düzenlediğimiz Dostluk ve Dayanışma Gecemizi bu yıl 18 Kasım 2017 Cumartesi günü akşamı Ümraniye Salon Princes’de Arguvanlıların ve Arguvan dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. 
Amacı ”EĞİTİME KATKI” olan gecemiz saat 20.00 Sunucumuz Funda Salman’ ‘Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı’ nın genç kardeşlerimiz için düzenlediği bu güzel gecede sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli misafirlerimiz hoş geldiniz’’ diyerek açılış konuşmasını yaptı. Sunumcumuzun konuşmasından sonra Gül Ertunan’ ın  Arguvan’ daki “insan portreleri” fotoğrafları İlyas Salman’ ın seslendirği türkü eşliğinde bursiyerlerimizle birlikte sinevizyon gösterimi ile yapıldı.İstanbul bursiyerlerimiz gelen konuklarımıza sahneden merhaba dediler.
Devamında Arguvanlı Ozanımız Sayın Ekberi Gülbaş sahnede bir şiirini okudu.
Sahneye ilk olarak sanatçımız Cihan Çelik çıktı. ve Sunucumuz Funda Salman  sonra  konuşmasını yapmak üzere Vakıf başkanımız Sayın Hasan Aydın’ ı sahneye davet etti. Aydın konuşmasına ‘’Çok Değerli Konuklarımız, hepinizi tüm içtenliğimle selamlıyorum.  
Sayın Millet vekillerimiz, Arguvan Belediye Başkanımız, Vakfımızın Kurucu üyeleri, Eğitim’e destek olan , katkı sunan dostlarımız. Arguvan Köy/Mahalle Dernek Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu üyeleri, Sivil Toplum Örgütleri Yönetim Kurulu Başkanları, üyeleri , Arguvan Kültürü ile barışık dostlarımız,  ve Arguvanlı Hemşehrilerimiz, canlarımız hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Vakıf çalışmalarından bahsederek , hepinize Yönetim Kurulumuz ve Derneklerimiz adına saygılar sunuyorum”dedi ve konuşmasını bitirdi.
Devamında Arguvan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kızıldaş konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Belediye Başkanımız konuşmasında; Gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyerek, Arguvan’ daki çalışmalardan bilgi verdi.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ diyerek konuşmasını bitirdi.
Sahneye merhaba demek için CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder çıktı ve konuşma yaptı.
Konuşmalardan sonra sahneyi Hüseyin Uğurlu aldı.Gelen konuklarımıza Türküleri ile çosturdu.
Gecemizin amacı olan ”BURS BAĞIŞ’ ını başlatan sunucumuz Funda Salman sahneye Sayın Hasan Aydın’ ı alarak  konuklarımızın bağışlarını anons etti ve kendilerine tüm Arguvanlılar adına teşekkürlerimizi iletti. Buradan burs bağışında bulunan değerli Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına tüm Arguvanlılar adına sonsuz teşekkür ediyoruz.
Arguvanlı Sanatçımız Fatma Şahin sahne alarak doyumsuz yorumu ile bizlere müzik ziyafeti çekti, ve halaylarla bitti.
Amacı; ihtiyaç sahibi Arguvanlı üniversite öğrencilerine  bursu sağlamak olan gecemizde  bizleri yalnız bırakmayan CHP Malatya Milletvekili Sayın Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Sayın Onursal Adıgüzel’ e , HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ‘ e , Arguvan Belediyesi Başkanı Sayın Mehmet Kızıldaş ‘ a,  Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın  Sadık Semih Kayhan’ a  ,Avcılar Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeynel Suna’ ya,  Arguvan Köy Dernekleri Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine,Almanya Arguvanlılar Dernek Başkanı Sayın Oktay Yücedağ’ a aramıza katılan ve mesaj gönderen tüm Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerine,Sponsorlarımız Yön Radyo , Kayhan Matbaacılığa aramızda olamayıp yine de bağışlarını esirgemeyen değerli dostlarımıza, gecemize katılan sanatçı dostlarımıza ve ekiplerine, sunucumuz  Funda Salman ‘ a ve bizleri yalnız bırakmayan Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz…
 

Previous ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ 25.YIL GECESİNE KATILDIK

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.