DOSTLUK VE DAYANIŞMA YEMEĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Her Yıl düzenlediğimiz Dostluk ve Dayanışma Gecemizi bu yıl 12 Kasım 2016 Cumartesi günü akşamı Ümraniye Salon Princes’de Arguvanlıların ve Arguvan dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. 
Amacı ”EĞİTİME KATKI” olan gecemiz saat 20.00 Sunucumuz Funda Salman’ ın  Hasan Hüseyin Kormazgil’ in
kanadık toprak olduk
çekildik bayrak olduk
döküldük yaprak olduk
geldik bugüne
 
ekmeği bol eyledik
acıyı bal eyledik
sıratı yol eyledik
geldik bugüne
 
ekilir ekin geliriz
ezilir un geliriz
bir gider bin geliriz
beni vurmak kurtuluş mu
 
kör olsanı demiyorum
kör olma da gör beni
Dizeleri ile ;  ‘Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı’ nın genç kardeşlerimiz için düzenlediği bu güzel gecede sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli misafirlerimiz hoş geldiniz’’ diyerek açılış konuşmasını yaptı.
İlk olarak Vakıf bursiyerlerimiz Hazal Eroğlu ve Mustafa Eroğlu sahne aldı.Vakıf bursiyerlerinden oluşan koro Nesimi Çimen’ in ‘’Barış Güvercini’’ adlı türküsünü geceye katılanlar ile birlikte söyledi.  Bursiyerlerin dinletisinden sonra 2015-2016 yılı YTÜ Matematik Mühendisliği mezunumuz Cem Bayram tüm mezunlar adına bir konuşma yaptı.
Devamında Arguvan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kızıldaş konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Belediye Başkanımız konuşmasında; ‘’Değerli Dostlar Hacı Bektaşi Veli ‘ nin dediği gibi ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır ,yine Arguvanlılar bugüne kadar olduğu gibi eğitimin öğretimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kurumlarımızla düzenlemiş olduğumuz etkinliklerle ortaya koydu. Arguvanlılar çağdaş , demokrat , aydın ve devrimci yurtsever insanlar. Bu düşünce ve tavırlarını bugüne kadar sürdürdüler ve sürdürmeye devam edeceklerdir. Şunu biliyoruz ki Arguvanlılar ve Arguvanlı gibi düşünen  çağdaş , demokrat aydınlar olduğu sürece bu ülkeyi karanlıklara teslim etmeyeceğiz dedi ve Arguvan’ daki çalışmalardan bilgi verdi.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ diyerek konuşmasını bitirdi.
ve Sunucumuz Funda Salman  sonra  konuşmasını yapmak üzere Vakıf başkanımız Sayın Hasan Aydın’ ı sahneye davet etti. Aydın konuşmasına ‘’Çok Değerli Konuklarımız, hepinizi tüm içtenliğimle selamlıyorum.     
Sayın Millet vekillerimiz, Arguvan Belediye Başkanımız, Vakfımızın Kurucu üyeleri, Eğitim’e destek olan , katkı sunan dostlarımız. Arguvan Köy/Mahalle Dernek Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu üyeleri, Sivil Toplum Örgütleri Yönetim Kurulu Başkanları, üyeleri , Arguvan Kültürü ile barışık dostlarımız,  ve Arguvanlı Hemşehrilerimiz, canlarımız hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
Bu gün İstanbul’ da  Arguvanlıların Örgütlülüğünün 25 yılını Vakfımızın ise 21 yılını birlikte kutluyor olmaktan onur duyuyoruz.
Değerli Dostlar sizlere kısaca Vakfımız kanalı ile çalışmalarımızdan bahsetmek isterim. Biz bir yıllık çalışma döneminde 3 temel etkinliğimizi öne çıkararak ki bunlar sırayla 1-Nisan ayı içinde Arguvan Türküleri Ses Yarışması. 2-Temmuz ayı son haftasında  Arguvan Uluslararası Türkü Festivali. 3-Dostluk ve Dayanışma  Gecesi  (Eğitime Katkı için). Bu çalışmalarımızın hepsinde Köy/Mahalle Derneklerimizin birlikteliğini ve değerli desteklerini söylemeden olmaz. Onlara ayrıca teşekkürler.
Ayrıca Arguvan Merkez ve Mahalle okullarındaki öğrencilerin ve okulun ihtiyaçlarını karşılamak, Arguvan Kültürüne katkı sunacak çeşitli çalışmalar yapmak ,  yardımcı olmak.
Vakıf Merkezinde Piyano, Bağlama, Gitar, gibi müzik aleti kursları açmak ve öğretimini gerçekleştirmektir.
Günün, ayın konularını yada güncel konuları içeren toplantılar yapmak, katılmak.
Bu gün burada olmamızın nedeni Arguvanlı başarılı öğrencilere ağırlıklı Üniversite li öğrencilere ihtiyaç halinde eğitim bursu vermektir. Bu çalışmada Eğitimin Mustafa Kemal Atatürk’ ün söylemi ile,”Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” i en çok içselleştirmiş siz, biz Arguvanlılar aslında Sosyal devletin her T.C.Vatandaşı için zorunlu ve ücretsiz eğitimindeki eksikliği tamamlama amaçlı olup katkılarınız çok değerlidir. Böyle bir eksiği tamamlamak veya açığı gidermek görevini yıllardır yapıyor olmanızı ne kadar övsek azdır. Bu davranışınız bizleri onurlandırmaktadır.
Bu güne kadar yaklaşık 900 öğrenciye yıl bazında burs verdiniz. Biz sizlerin duyarlı davranışı sonucu oluşturduğunuz değeri ihtiyacı olanlara en doğru şekilde aktarmaya çalışmaktır.
Bu güne dek yaptığınız katkılar için ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu günde inanıyoruz ki siz eğitim gönüllüsü  Arguvanlılar ve dostları olarak 2016-2017 öğretim yılında Vakfınızdan  burs ve destek beleyen öğrencilere  gerektiği kadar katkıyı sunacaksınız.
Sözlerimi M. Kemal Atatürk’ün veciz bir sözüyle tamamlamak istiyorum.”Toplumun Düşmanı Cehalet. Cehaletin Düşmanı Eğitimdir.”
Hepinize Yönetim Kurulumuz ve Derneklerimiz adına saygılar sunuyorum.
Yediğiniz içtiğiniz yarasın. İyi bir gece olsun diliyorum’’ diyerek konuşmasını bitirdi ve sahneye tüm dernek başkanlarını  vekillerini , vakıf yönetim kurulu üyelerini davet ederek teşekkür etti .
Konuşmalardan sonra sahneyi Arguvanlı Sanatçımız Şirin Üstün aldı. Türküleri ve halaylarla gelen tüm konuklarımızı çosturdu.
Yayıklı Dernek Başkanı Mehmet Uçar Şemsi Belli’ den bir şiir okudu .
Gecemizin amacı olan ”BURS BAĞIŞ’ ını başlatan sunucumuz Funda Salman sahneye Sayın Hasan Aydın’ ı alarak  konuklarımızın bağışlarını anons etti ve kendilerine tüm Arguvanlılar adına teşekkürlerimizi iletti. Buradan burs bağışında bulunan değerli Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına tüm Arguvanlılar adına sonsuz teşekkür ediyoruz.
Bağış kampanyasından sonra Kömürlük Dernek Başkanı Gazi Duvarcı Nazım Hikmet’ ten bir şiir okudu.
Gecemize katılarak bizleri onurlandıran CHP İstanbul  Milletvekili Sayın Onursal Adıgüzel ve HDP İstanbul Milletvekili Sayın Garo Paylan yaptıkları konuşmalarda salondaki konuklar tarafından büyük ilgi gördü.
Sanatçı Servet Kocakaya sahne alarak doyumsuz yorumu ile bizlere müzik ziyafeti çekti. Sanatçıya vakıf bursiyerlerimiz türküsünde sahnede eşlik etti ve halaylarla bitti.
Amacı; ihtiyaç sahibi Arguvanlı üniversite öğrencilerine  bursu sağlamak olan gecemizde  bizleri yalnız bırakmayan CHP İstanbul Milletvekili Sayın Onursal Adıgüzel’ e , HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ‘ a , Arguvan Belediyesi Başkanı Sayın Mehmet Kızıldaş ‘ a,  Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın  Sadık Semih Kayhan’ a  , Arguvan Köy Dernekleri Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Ankara Arguvanlılar Dernek Başkanı Sayın asım Aydoğdu’ ya aramıza katılan ve mesaj gönderen tüm Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerine,Sponsorlarımız Yön Radyo , Kayhan Matbaacılığa aramızda olamayıp yine de bağışlarını esirgemeyen değerli dostlarımıza, gecemize katılan sanatçı dostlarımıza ve ekiplerine, sunucumuz  Funda Salman ‘ a ve bizleri yalnız bırakmayan Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz…
 

Previous KUBİLAY ÖZGEZER EĞİTİME KATKI İÇİN KOŞTU.

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.