12.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ İPTAL EDİLMİŞTİR

BASINA VE KAMUOYUNA
Ülkemizde son dönemde arka arkaya meydana gelen üzücü olaylar nedeniyle verdiğimiz şehitlerimiz, hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve onların yakınlarının yaşadığı acılar, hepimizi derinden etkilemiştir. Bu topraklarda yaşayan herkes gibi yaşadığımız bunca üzüntüye kayıtsız kalmak elbette ki olası değildir.
Bu sebepten ötürü bu yıl 12’sini düzenleyecek olduğumuz Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin son derece üzücü bu gelişmeler üzerine bu yıl İstanbul’da Arguvan Vakfı Yönetim Kurulu, dernek temsilcileri ile görüşmeler yapmış olup, bizlerde Arguvan Belediyesi olarak Meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları başkanları, muhtarlarımız ve esnaflarımız ile değerlendirme toplantısı yaptık.

Arguvan olarak her zaman etkinliklerimizde birlik ve beraberlikten yana olduk, hep birleştiren olduk. Festivali iptal etme kararı alırken de bu tavrı sergiledik.
Ortak Akıl ile düşünerek değerlendirme yapıldıktan sonra karar ortaya çıkmıştır.
Geçtiğimiz yılda Suruç Katliamı sonrasında iptal ettiğimiz Festivalimizin bu yılda ülkede giderek artan çatışma ortamı son olarak Darbe girişimi nedeni hepimizi derinden etkilemiştir.
Bizler, askeri darbeye de, sivil darbeye de her zaman karşıyız.
Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti bütün bu sorunlarımızın aslında çözüm anahtarıdır. Demokrasi üzerindeki vesayeti asla kabul etmiyoruz. Böylesi bir ortamda provokatörler türemiş ve tedirginlik yaratmaktadır. Gereken önlemlerin alınması için gerekli duyarlılığı gösteren herkese de teşekkür ediyorum. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.
Birlik ve beraberliğimizin bozulmaması temennisi ile hepinize saygılar, sevgiler sunarak, güneşli günlerde aydınlık geleceğe kavuşmak ümidiyle tüm hemşerilerimizi selamlıyorum…
Mehmet Kızıldaş
Arguvan Belediye Başkanı
Previous BİR NEFESTE ARGUVAN ETKİNLİĞİ ERTELENMİŞTİR

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.