12.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ

25-26 TEMMUZ 2015 TARİHLERİNDE DÜZENLEYECEĞİMİZ 12.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ SURUÇ KATLİAMI SEBEBİYLE İPTAL EDİLMİŞTİR.
YAPILAN BASIN AÇIKLAMASINDA ;
Başkan Kızıldaş “Kobanê’de kreş olarak kullanılan bir binanın bahçesine park inşa edilecekti. Kreşin içinin düzenlenmesi, duvarlarına resim çizilmesi, boyanması, kreşin yaşar hale getirilmesi gibi niyetleri vardı. Ama bu ülkede ekmek almaya gidenler gibi Kütüphane yapmak isteyenleri de cezalandırdılar. Özgürlük, eşitlik, kadın devrimi ve gençlik iradesi ile yola çıkan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu “Kobane’yi Beraber Savunduk, Beraber İnşa Ediyoruz” diyordu. Ölümlerin sorumluları uygulanan politikalar ve bunların kararını alıp uygulayanlardır. Bu terör örgütü ile işbirliği yapanlardır. Suruç’taki hain saldırı yüreklerimizi yaktı. 32 evladımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Arguvan Vakfı ve Derneklerimiz ile yaptığımız değerlendirme sonrasında 25-26 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceğimiz 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin yaşanan bu katliam sonrasında iptal edilmesi yönünde bir karar aldık. Acımız sonsuz ama mücadelemiz devam edecek. Bu acılar bizleri daha da kamçılayacaktır.
Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz. Terörü ve onu besleyenleri lanetliyoruz.” diye konuştu.
Previous VAKIF BAŞKANIMIZ HASAN AYDIN ULUSAL KANAL' A KONUK OLACAKTIR.

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.