ALİ RIZA UĞURLU'DAN '' OH DA OH ÖYLEYSE'' YAZISI


OH DA  OH ÖYLE İSE //
Efendim, bildik bileli  yolsuzluk ve vurgunlara adı karışmış onca  kişi ‘’dini ve ırkı’’ politik çıkar için sıkıştıklarında kullandılar  ve kullanmaktalar da . .
O tipler ‘’din ve ahret’’ dediklerinde hakikaten, içten inanarak mı diyorlar? ‘’Yaratılanı Yaradan’dan ötürü’’ anlayan asıl inananların bunları anlıyor olmaları gerekir..
’Savaşa cihat, vatan millet deyip, soyup savuranların ‘’Ahret gibi,bir kaygılarının olduğuna inanmak da zor..
Umarım, Ahret sorgu sual, kitaplı kitapsız bu anlatılanlar‘’şekillenme hariç’’ hepten doğrudur, yani öbür dünya var, ‘’edene ettiğinin cezası çektiriliyormuş.. Oh be, şimdi daha rahatladım işte..
Çünkü bu dünya da onca ‘’kul hakkı gasp edip yiyenler, söz sahibi oldukları bu ‘’yeni dünya düzeninde’’ kendilerini koruyabiliyorlar ve sorgulanıp cezalarını çekmeden ‘’iki imam duası ile toprağa atılıp  paçayı sıyırıyorlar..
Nasıl olsa, orada ‘’hak koruyucu birilerini görevinden alıp uzaklaştıracak bir siyasi iktidar dan da söz edilmemekte..
Yani, orada adam madam kayırma, zengin fakir gibi sınıflı bir düzenden de söz
edilmiyormuş.. ‘’OOOOH Oh da oh öyleyse..
Hele şükür, öldüğümüzde hazır ve huzurlu hak alınan bir ahret düzeniyle karşılaşacağımız denmekte..
Öyleyse bir daha oh.. Çünkü ne de olsa hakları gasp edilenler orada rahatlatılacak deniyor..
Yani, eşitlikçi ‘’Ahret’’ denilen o dünyayla buluşulduğunda, nasıl bir sorgulama var orası anlaşıldı.. Sömürülüp emeği zayi olan ve aç bırakılan emekçiler ve yaşamı için emeğini pazarlama şansı bile tanınmayan ‘’Allah kulları, ’’haklarını haksızdan alacaklarmış..
Bu anlatılanlara razıyız, fakat ‘’doğup halı hazırda üzerinde yaşamak zorunda olduğumuz bu dünyada da, en insancıl haklarla yaşamak da insana hak değil midir.?
Bundan rahatsız olup kabullenmeyenler, kavgayı kendiler başlatıyor demektir ve karşı çıkmak da ‘’eza ve ceza ile perişan edilen ve  sömürülen tarafın da, öncelikle ‘’asıl görevi olmalıdır diyoruz..
Bu dünyanın işi burada bitirilmelidir, burada da oh etmeliyiz, arkadaş..
Saygılarımla..
Ali Rıza Uğurlu

Previous VAKIF BAŞKANIMIZ HASAN AYDIN 15.02.2014 CUMARTESİ GÜNÜ TÜRKİYEM TV' DE

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.