11.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ TARİHİ 19 OCAK PAZAR GÜNÜ MALATYA'DA AÇIKLANIYOR


 
11. Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin tarihi 19 Ocak pazar günü Malatya Anatolia Otel’de yapılacak kahvaltılı basın toplantısı ile açıklanacak.
 

 
09.01.2014 tarihinde Malatya’da köy dernek Başkanlarının ve Vakıf Başkanımız Mehmet Kızıldaş’ın katılımı ile yapılan ortak toplantıda festival ve yerel yönetimler konusunda köy dernek Başkanları ve Yönetim Kurullarının görüşleri alındı. Katılımın yüksek olduğu toplantıda Derneklerimizin festivalin gerçekleşmesi için üzerlerine düşecek görevleri yerine getireceklerini belirtmeleri memnunlukla karşılanmıştır. Kaldı ki Arguvan Türkü festivalinin kültürel ve ekonomik açıdan Arguvan’a çok önemli katkıları olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu bağlamda sivil toplum örğütlerimizin ana amacı olan ARGUVAN etrafında birleşmeleri ve ortak hedeflerle hareket etmelerinde yöremiz kazanmış ve kazanmaya devam edecektir.
06.01.2014 Pazartesi günü Vakıf merkezinde İstanbul’daki köy dernek Başkanları ile yapılan ortak toplantıda Vakıf genel kurulu, Arguvan Türküleri ses yarışması ve Uluslararası Arguvan Türküleri festivali konusunda derneklerin görüşleri alındı.
Bu toplantıya mazeret bildiren birkaç köy dernek başkanı harici diğer tüm dernek başkanları katıldılar. Festival konusunda 2013 yılın’da; festivalin içeriğinin zenginleştirilmesi, konseptinin geliştirilmesi, projeler üretilmesi konularında  çalışma yapılması için kurulan komisyon’un hazırladığı ve çok önemli öneriler içeren raporu Mehmet Uçar katılımcılar’a okudu. Bu önemli çalışmalardan dolayı dernek Başkanları ve vakıf Yönetimi komisyon’a teşekkürlerini ilettiler. Dernek Başkanlarının önerisi ile oluşacak festival komitesinde İstanbul’daki dernekleri temsil’e  Yazıbaşı (Narmikan) köy dernek Başkanı Latif Adıgüzel’in olmasına karar verildi. Festival ile ilgili komisyonların oluşturulması, Komitenin diğer katılımcılarının belirlenmesinden ve Vakıf genel kurulunun yapılmasından sonra  yapılacak ortak toplantılar (İstanbul ve Malatya) ile belirlenmesine karar verildi.
 

Previous TÜM DOSTLARIMIZIN YENİ YILINI KUTLUYORUZ.

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.