DOSTLUK VE DAYANIŞMA GECEMİZİ TÜM DOSTLARIMIZ İLE BERABER KUTLADIK.


 
 
 
 
 

 
 
Vakfımızın düzenlemiş olduğu ve amacı eğitime katkı olan gecemizi 13 Ekim Cumartesi akşamı Ümraniye’de bulunan Salon Princes’te, Arguvanlıların ve Arguvan dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirdik.Bu gecemizde de gördük ki eğitim ve dayanışma denildi mi Arguvanlılar ve bizler gibi düşünen dostlarımız imkanlarını zorlayıp ellerinden gelen katkıyı esirgemeyip gücümüze güç katmaktadırlar.
Gecemiz, Arguvanlı sanatçımız Turan Yalçınkaya’nın  okuduğu Arguvan türküleri ile başladı. Devamında sunucumuz Gül Kızıldaş Vakıf Başkanımız Mehmet Kızıldaş’ı açılış konuşması yapmak üzere kürsüye davet etti. Başkanımız, Vakfımızın yapmış olduğu etkinlikler konusunda bilgiler verdikten sonra Arguvanlıların eğitime duydukları sevgiden ve bu sevgi sayesinden yüzlerce ihtiyaç sahibi, başarılı Arguvan’lı üniversite öğrencilerinin okullarını sağlanan burs sayesinde bitirdiklerini ve hayata atıldıklarını belirterek duyarlı ve özverili burs veren dostlarımıza teşekkür etti. Vakıf başkanımız sözlerini tamamlarken mikrofonu Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’a verdi. Devamında CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba, CHP Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı söz alarak eğitime verdikleri destekten dolayı geceye katılanlara teşekkür ettiler. Konuşmalardan sonra konuklarımız, sahneye çıkan Sanatçımız Xezal’in seslendirdiği
Kürtçe türküler ile halaylar çektiler.
Gecemizin asıl amacı olan eğitim bağışları için mikrofonu Hasan Aydın aldı ve aynı zamanda geçen yıl burs bağışı yapan dostlarımızın isimleri Ruhi Su ve Aşık Veysel’in türküleri eşliğinde projeksiyon’da gösterilirken konuklarımız burs bağışlarını adeta yarışarak yaptılar. Bu bağışlardan dolayı dostlarımızı tekrar kutluyoruz.
Burs bağışlarından sonra sahne alan Pınar Aydınlar, eşsiz sesi ve yorumu ile seslendirdiği Türkülerle konuklarımıza müzik ziyafeti verdi.
Bu gecemize katılarak bizlere destek veren CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi’ye, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Öğüt’e, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’a, Ataşehir Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan’a, İstanbul İl Meclis Başkanı Fahrettin Kayhan’a, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’ya, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’a, ÖDP Ataşehir İlçe Başkanı Bülent Çetiner ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Sanatçı dostlarımıza, sunucumuz Gül Kızıldaş’a ve değerli konuklarımıza teşekkür ediyoruz.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Fotograflar Azmi Tulunay tarafından çekilmiştir.

Previous DOSTLUK VE DAYANIŞMA GECEMİZ 13 EKİM 2012 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.