13. Uluslararası Arguvan Türkü festivalimizi binlerce Arguvanlı ve Arguvan dostunun katılımı ile coşkuyla gerçekleştirdik.

13. Uluslararası Arguvan Türkü festivalimizi binlerce Arguvanlı  ve Arguvan dostunun katılımı ile coşkuyla gerçekleştirdik.
Uzun ve zahmetli bir hazırlık dönemi sonucunda festivalimiz 27 Temmuz  Cuma günü Murat Eren’ nin dinletisi ile başladı. Dinletiden sonra Özgür Fındık’ ın “Olağan Haller” belgeseli gösterimi yapıldı.
28 Temmuz Cumartesi günü sabah Birik Köyü’nde sabah kahvaltımız gerçekleştirildi.
Turnam İlgezdi Kültür Kompleksi ve Nazım Hikmet Heykel açılışı yapıldı.
Panel buluşmasında ‘ Kadın ve Toplum’ konusu Mukaddes Erdoğdu Çelik , Ünal İlknur Kaya Bahadır tarafından tartışıldı. Panelistlerimiz konu hakkındaki düşüncelerini yaklaşık 200 konuğumuz ile paylaştı. Paneli Sevil Aslan yönetti.
Saat 20.00’ de festivalimizin diğer etkinliği olan konser, sunucumuz Funda Salman’ ın açılış konuşması ile başladı.
Sahne alan sanatçılarımız Belkıs Akkale, Cemal Öztaş, Gülseven Medar, İhsan Güvercin, Veka Aler- Arslan Hazreti, Abdullah Demir  türküleriyle Arguvanlıları ve Arguvan dostlarını çoşturdular. Rahatsızlığından dolayı Cemal Altun festival programına katılamadı.
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Hasan Aydın,  CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş konuşma yaptı.
29 Temmuz Pazar günü, ‘ İnsan Hakları ve Demokrasi ’ paneli ile başladı. Panel ‘ de İsmail Beşikçi, Güven Gürkan Öztan konuştular. Panelin yöneticiliğini Gül Ertunan Karaaslan yaptı.
Saat 20.00 da festivalimizin konser bölümü başladı. Sahne alan sanatçılarımız Selçuk Balcı, Mervan Tan, Sinem Önel, Eymen, Gülten Benek, Arguvan Belediyesi Halk Müziği Korosu türküleriyle Arguvanlıları ve Arguvan dostlarını çoşturdular. Rahatsızlığından dolayı Şirin Üstün festival programına katılamadı.
Festival boyunca Zeynep-Hasan Aksoy Resim – Karikatür Sergisi ve Gürsel Gökçe  Fotoğraf Sergisi Arguvan Merkez’ de halka açık devam etti.
Kapanış konuşması için sahneye Arguvan Belediye Başkanımız Mehmet Kızıldaş davet edildi. Başkanımız yaptığı konuşmada katılan konuklara, sanatçılara, emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.Sahneye festival komitesini ve emeği geçen Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini vakıf yönetim kurulunu davet etti. İzleyiciler büyük alkışlarıyla emeklerin boşa gitmediğini gösterdiler.
Festivalimize konuk olan Chp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP milletvekilleri Engin Altay, Gamze Akkuş İlgezdi, HDP Milletvekili Kemal Bülbül, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz , Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, Avcılar Belediye Başkan Yardımcısı Zeynel Suna, İl Disiplin Kurulu Başkanı Tayyar Büyük, Baro Başkanı Enver Han, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Sezai Yılmaz , Heykeltıraş Hüseyin Suna ,Festivale Katkı sunan kurumlar , Sunucu Funda Salman , Basın  ve  Arguvan Kurumlarına,  Köy Dernek Başkanlarına , Arguvan Halkına şükranlarımızı sunarız.

Previous 28-29 TEMMUZ 2018 TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK FESTİVALİMİZİN PROGRAMINI FESTİVAL KOMİTESİ NETLEŞTİRDİ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.