8.ARGUVAN TÜRKÜ GÜNLERİNE KATILDIK

İnönü Üniversitesi ve Arguvan Belediyesi’nin ortaklaşa organizasyonunda her yıl geleneksel olarak düzenlenen 8.Arguvan Türkü Günleri kapsamında konser verildi.
Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde verilen konseri, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Prof. Dr. Nusret Akpolat, Karaciğer Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. İlhan Erdem, Arguvan Belediye Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım, Arguvan Vakfı Başkanı Hasan Aydın ile Arguvan Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri akademik ve idari personel ile çok sayıda dinleyici izledi.
İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Grubu ile Erhan Yılmaz birbirinden güzel eserler seslendirdi.
Konserin ikinci bölümünde sahne alan Sanatçı Nilüfer Sarıtaş, Arguvan türkülerini seslendirerek dinleyicilere müzik ziyafeti verdi.
Konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Erhan Yılmaz ve Nilüfer Sarıtaş ile Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Grubuna çiçek verdi.
Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş da İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay’a Arguvan Türkülerine ve Kültürüne katkılarından dolayı plaket takdim etti.
 
Haber : Arguvan Belediyesi
 

Previous ARGUVANLI ÖĞRENCİLER VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.