16 Aralık 2015 ''DERİ CEKET'' ( Kara Komedi ) tiyatro oyununda buluşuyoruz

FAZLA MESAİ Tiyatro Grubu tarafından oynanan DERİ CEKET , 16 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 20:30 ‘ da Duru Tiyatro’da Eğitime Katkı için sahne alacaktır. Gösteriden elde edilecek gelir FAZLA MESAİ tiyatro grubu tarafından Vakfımıza öğrenci bursu olarak bağışlanacaktır. FAZLA MESAİ tiyatro grubuna eğitime olan katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Kara Komedi ; 
Güçlü bir kara mizah örneği olan Deri Ceket, bürokrasiyi sert bir şekilde eleştiriyor.

İvan, bir deri ceket alır. Ceketi çok beğenen İvan ceketin üzerindeki koyun tüylerinden rahatsız olur ve onları kestirmek ister. Herşeyi kaydeden devlet, ceketteki değişikliği de kaydedecektir. Ancak deri ceket diye bir kategori bulunmadığından kesilen koyun yünleri “özel koyun” olarak kaydedilir. Bir süre sonra İvan dan olmayan koyun için vergi istenince bu yanlışlığı düzeltmek, haksızlığın önüne geçmek için yakın arkadaşları Joro ve Yevgeni ile mücadeleye başlar…
Deri Ceket te bir yandan sistemin içinde insanların nasıl kaybolduğunu görecek, diğer yandan toplumsal ve bireysel yozlaşmanın insanı dönüştürdüğü durumu izleyeceksiniz..
Yazan: Stanislav Stratiev
Yöneten: Can Törtop
Oyuncular: Ceyda Şen, Kemal Okan, Mert Sayar, Özgür Levent Övünç, Pınar Portakalkökü Güraslan, Tolga Kuyumcu, Tuğçe Zeynep Tanın
Previous 8.Arguvanlı Ozanları Anma Etkinliğine Katıldık

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.