ANMA VE TEŞEKKÜR

2015 12.Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’ nin hazırlanmasında yoğun emeği geçen; Arguvan Belediye Başkanlığı, Arguvan Vakfı ,Festival Komitesi, Festival Komisyonları, İstanbul’ da örgütlü Arguvan Mahalle(köy) Dernekleri, Almanya Arguvanlılar Derneği, Ankara Arguvanlılar Derneği , Malatya’ da örgütlü Mahalle(köy)Dernekleri, Arguvanlı  yazar ve sanatçılar ve bireysel çabalarını esirgemeyen Arguvanlılar,türkü dostları,festivalin maddi yükünü taşıyan tüm kurum kuruluş ve bireysel destek sunanlar, çok değerli Türk Halk Müziğinin seçkin sanatçıları, yıllık tatillerini festival programına göre planlayan türkü severler,yaklaşık 1 yıllık çaba ,emek ile hazırlayıp büyük bir heyecanla Arguvan’ da buluşma günlerini iple çekerken, SURUÇ KATLİAMI ile sarsıldık.

32 genç canımızı kaybettik. Acımız çok büyüktü, hepimiz çok üzüldük.
Festival Komitesi bir durum değerlendirmesi yaparak Festivali iptal ettik. Arguvan Türkü Festivalini yapmamız için canımıza can katan desteğini esirgemeyen yukarıda isimlerini sıraladığımız  kurum ve kuruluşlar, istisnasız tüm konuk sanatçılarımız, uluslararası  ,şehirlerarası uzaklardan gelen katılımcı tüm türkü dostları bu kararımızı bizi onurlandıran söylemlerle destekleyip yanımızda oldular. Acımızı paylaştılar, bizlere omuz verdiler, güç verdiler. Türkülerin kardeşliğini, dostluğunu, barışseverliğini tescillediler.
Bu katliamı yapanları ve destek olanları lanetliyor, onları insanlığın hiç affetmeyeceğini, affetmeyeceğimizi en yüksek sesle haykırıyor ve terörde kaybettiğimiz tüm canları saygıyla anıyoruz.
Desteğiniz için teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla,
Arguvan Vakfı Başkanı
Hasan AYDIN

Previous 12.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.