DOSTLUK VE DAYANIŞMA YEMEĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

 
Her Yıl düzenlediğimiz ‘Dostluk ve Dayanışma Gecemiz‘i bu yıl 08 Kasım 2014 Cumartesi günü akşamı Ümraniye Salon Princes’de Arguvanlıların ve Arguvan dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. Amacı ”EĞİTİME KATKI” olan gecemiz saat 20.00 Grup Yorum’ un Madenciden şarkısı ile kaybettiğimiz madencilerin anısına ve Arguvan Gençlik Komisyonu’ nun hazırladığı gençlik sinevizyon gösterisi ile sunularak açıldı. Sunucumuz Birsen Çolak Kıratlı  sanatçımız Havvanur ‘ u  sahneye davet etti. Havvanur’un okuduğu Arguvan türkülerine dostlarımız masalarında eşlik ettiler. Devamında Arguvan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kızıldaş konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Belediye Başkanımız konuşmasında eğitime olan dayanışmanın güçlendiğini ve Arguvan’ da ki çalışmalarından bahsetti. Tüm duyarlı Arguvanlılara ,Arguvan dostlarına katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. Vakıf Başkanımız Sayın Hasan Aydın açılış konuşması için sahneye davet edildi. Başkanımız şu şekilde konuşmasına başladı ;

” Değerli konuklar, sevgili Arguvanlılar, canlar , yüreği insan sevgisiyle dolu dünden bugüne insan olma bilinci gereğini o güçlü Arguvan coğrafyasında hayata geçiren ve bizi onurlu kılan geçmişine sahip çıkan değerli dostlarımız , vakfımızın düzenlemiş olduğu dostluk ve dayanışma gecesinde sizleri şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.Sevgili yoldaşlarım Arguvan’ a buradan hepinizin desteği ile gönderdiğiniz Arguvan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kızıldaş hoş geldiniz. Arguvan ve Köy Dernekleri Başkanları , Yönetim Kurulu Üyeleri hoş geldiniz. Daha önceki dönemde vakfımıza başkanlık yapmış ayrıca bundan önceki dönemde Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış Sayın Sadık Semih Kayhan ve eşi hoş geldiniz. Değerli dostlarım ismini tek tek sayamıyacağım sanatçı dostlarımız hoş geldiniz. Sanatçılarımız onlar bizim kültür elçilerimiz ve yine diğer sivil toplum örgütleri Malatya kökenli tüm Sivil Toplum  Örgütleri Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Değerli dostlarım evet bizim vakfımız eğitim kültür vakfı ama bizim vakfımız vakıf deyince akla gelen hiçbir vakfa benzemiyor. Çoğunuz biliyorsunuz 77 üye ile başlayıp bugün 126 üyeye arttırdığımız kırucuların katkılarıyla yasal çerçevede kurulmuş daha sonra ise hepinizin önce arguvanlıların o yürekleri insan sevgisi ile dolan arguvanlıların ve onlara destek olan yoldaş olan diğer dostların yıllık katkılarıyla ortalama 80 civarında öğrenciye burs vererek arguvanda eğitime muhtaç ya da farklı bir kültürel etkinliğe muhtaç kim varsa onlara da katkılardan yararlanması için elimizden geleni özenle yapan bir vakıfız.
Bizim üç tane büyük etkinliğimiz var onur duyduğumuz , Arguvan Türküleri Ses Yarışması, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali ve bu gece düzenlediğimiz gibi Dostluk ve Dayanışma gecemiz bu gecede temel amacımız adı üzerinde dostluk ve dayanışmamızı hep bir araya gelerek pekiştirmek , bir birimizi daha yakından görmek , göz göze gelmek ve dara düştüğümüzde birbirimizi hatırlıyor olmak . Eğitimle ilgili olduğu için 8 yıldan beri eğitime katkı gecesi olarak sunmaya başladık Üniversitede okuyan  gençlere ve  yardıma muhtaç öğrencilerimize destek olmaktır. Eğitime katkıda bulunan candan verenlerin yüreklerinden öpüyorum”dedi .
Başkanımız konuşmasının sonunda Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerini sahneye davet ederek çalışmalarından dolayı tüm Arguvanlılar adına teşekkür etti. Daha sonra İstanbulda faaliyet gösteren ve Vakıflarına her türlü desteği veren Arguvan Köy Dernek Başkanlarını sahneye davet ederek kendilerine teşekkür etti. Vakıf Başkanımız, gecemize katılarak bizleri onurlandıran Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba’yı sahneye davet etti.  Veli Ağbaba yaptığı konuşmada Arguvanlıların eğitime verdikleri destekten ve toplumsal barışa, kültüre ve toplumun örgütlenmesine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi.
Konuşmalardan sonra sahne alan sanatçılarımız Murat Eren ve Ebru Yaman türkülerle hepimizi coşturdu. Murat Eren ve Ebru Yaman ‘ dan sonra gecemizin amacı olan ”BURS BAĞIŞ’ ını başlatan sunucumuz Birsen Çolak Kıratlı sahneye Sayın Sadık Semih Kayhan’ ı alarak  konuklarımızın bağışlarını anons etti ve kendilerine tüm Arguvanlılar adına teşekürlerimizi iletti. Buradan burs bağışında bulunan değerli Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına tüm Arguvanlılar adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Bağış kampanyasından sonra Sanatçımız Töre Anadolu sahne alarak doyumsuz yorumu ile bizlere müzik ziyafeti çekti. Amacı; ihtiyaç sahibi Arguvanlı üniversite öğrencilerine  bursu sağlamak olan gecemizde  bizleri yalnız bırakmayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba’ya, Arguvan Belediyesi Başkanı Mehmet Kızıldaş ‘ a  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’ ye , Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah DER ‘ e , Arguvan Köy Dernekleri Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine, aramıza katılan ve mesaj gönderen tüm Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerine,Sponsorlarımız Yön Radyo ve Kayhan Matbaacıkığa aramızda olamayıp yine de bağışlarını esirgemeyen değerli dostlarımıza, gecemize katılan sanatçı dostlarımıza ve ekiplerine, sunucumuz  Birsen Çolak Kıratlı ‘ ya ve bizleri yalnız bırakmayan Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz…

 
 
 
 
 
 
 
 

Previous

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.