30 KASIM 2013 CUMARTESİ AKŞAMI DOSTLUK VE DAYANIŞMA GECEMİZİ DOSTLARIMIZIN YOĞUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRDİK.


 
Her Yıl düzenlediğimiz ‘Dostluk ve Dayanışma Gecemiz‘i bu yıl 30 Kasım 2013 Cumartesi günü akşamı Ümraniye Salon Princes’de Arguvanlıların ve Arguvan dostlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirdik. Amacı ”EĞİTİME KATKI” olan gecemiz saat 20.00 Tuncel Kurtiz’in anısına kendisinin okuduğu ‘Suavi- Geçit yok isyan var’ şiir’i sinevizyon gösterisi ile sunularak açıldı. Sunucumuz Gül Kızıldaş Arguvanlı sanatçımız Süleyman Kırca’yı sahneye davet etti. Süleyman Kırca’nın okuduğu Arguvan türkülerine dostlarımız masalarında eşlik ettiler. Devamında Vakıf Başkanımız Mehmet Kızıldaş açılış konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Başkanımız şu şekilde konuşmasına başladı ‘ Değerli konuklar, sevgili Arguvanlılar vakfımızın düzenlemiş olduğu dostluk ve dayanışma gecesinde sizleri şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Vakıf başkanı görevimizden sonra, şahsıma yeni oldukça ağır ve bir o kadar da onurlu görev verdiniz sizlerin önerisi ve desteğiyle CHP den Arguvan’a belediye başkan aday adayı oldum. Partimizin yapmış olduğu en demokratik yöntemle üyelerle yapılan seçim sonucunda Arguvan da yaşayan hemşerilerimiz de sizlerle aynı düşünceyi paylaşarak oylarıyla bizi belediye başkan adayı gösterdiler. Sizlerin ve tüm Arguvanlıların desteğiyle şahsıma verilen bu görevi tüm Arguvanlılara yakışacak ve güveninize layık olacak şekilde yapacağımdan emin olabilirsiniz.” (Başkanımızın konuşmasının tamamı için buraya tıklayın) . Başkanımız konuşmasının sonunda Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerini sahneye davet ederek çalışmalarından dolayı tüm Arguvanlılar adına teşekkür etti. Daha sonra İstanbulda faaliyet gösteren ve Vakıflarına her türlü desteği veren Arguvan Köy Dernek Başkanlarını sahneye davet ederek kendilerine teşekkür etti. Vakıf Başkanımız, gecemize katılarak bizleri onurlandıran Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba’yı sahneye davet etti.  Veli Ağbaba yaptığı konuşmada Arguvanlıların eğitime verdikleri destekten ve toplumsal barışa, kültüre ve toplumun örgütlenmesine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi.
Konuşmalardan sonra sahne alan sanatçımız Hasan Ali eşsiz yorumu ile okuduğu Kürtçe ve Türkçe türküler hepimizi coşturdu. Hasan Ali’den sonra sahneye Başkan Yardımcımız Hasan Aydın davet edildi. Gecemizin amacı olan ”BURS BAĞIŞ’ ını başlatan Hasan Aydın konuklarımızın bağışlarını anons ederken konuklarımızı masalarında ziyaret ederek bağışlarını aldı ve kendilerine tüm Arguvanlılar adına teşekürlerimizi iletti. Buradan burs bağışında bulunan değerli Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına tüm Arguvanlılar adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Bağış kampanyasından sonra Sanatçımız Feryal Öney sahne alarak doyumsuz yorumu ile bizlere müzük ziyafeti çekti.
Amacı; ihtiyaç sahibi Arguvanlı üniversite öğrencilerine  bursu sağlamak olan gecemizde  bizleri yalnız bırakmayan Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba’ya, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan’a, Maltepe Belediye Başkanı Nimet Karabulut’a, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Başkanı Fahrettin Kayhan’a, Arguvan Abdal Musa Kültür Derneği ve Cem Evi Başkanı Soner Üstün’e, Arguvan Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Muharrem Bayram’a, İstanbul Arguvan Köy Dernekleri Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Mesaj gönderen tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerine, Aramızda olamayıp yine de bağışlarını esirgemeyen değerli dostlarımıza, gecemize katılan sanatçı dostlarımıza ve ekiplerine, sunucumuz Gül Kızıldaş’a ve bizleri yalnız bırakmayan Arguvanlılara ve Arguvan dostlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz…

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Fotoğraflar için Erol Çakmak’a teşekkür ederiz.

Previous TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ''24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'' NÜ KUTLARIZ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.