İSTANBUL'DAKİ 9 ATMA DERNEĞİNDEN ORTAK DUYURU

29.09.2013 Tarihinde Kömürülük Köyünde düzenlenecek ”Atmani” Vakfı yemeği hakkında 9 Arguvan Yukarı Atma Derneklerinin Ortak Açıklaması:
      Bizler aşağıda imzaları bulunan Arguvan Yukarı Atma Dernekleri olarak bu ‘Atmani Vakfı”oluşumunu  ve ”temsilcilerini”  asla tanımıyoruz .Bu şahıslar  Arguvan Yukarı Atma’lıları  da asla temsil etmiyorlar.  Kendi yöre insanı ile barışık  olmayan İstanbul’daki dokuz Atma derneği ile kavgalı olan, başka bölgelerde kendilerini şirin gösterip kendilerine kimlik yaratma peşinde olan bu oluşumu kendi kişisel siyasi hedefleri için kullananlar alsa bizleri temsil edemezler.
    Bizler Yukarı Atma Kurumları olarak yıllardır içinde olduğumuz Arguvan Vakfı çatısı altında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz Arguvan da bir ayrışma peşinde olanlarla asla birlikte olamayız ve buna da müsaade etmeyiz. Arguvan Vakfımız yıllardır Arguvan ‘ın bütün farklılıklarını ve zenginliklerini  içinde barındırmıştır. Farklılıklarımızı zenginlik olarak gören bu  mevcut kurumsal yapımızı zedeleyecek hiçbir oluşumun de destek bulacağına asla inancımız yoktur
      Diğer il ve bölgelerdeki Atma’lı akrabalarımızla dayanışma içinde olmayı arzularız. Fakat iki üç kişinin egoları tatmin olacak diye pratikte  gerçekleşmesi mümkün olmayan bir yapılanmanın içinde olmayız. Üç yıldır sadece konuşulan fakat hiçbir pratiği olmayan kendi içinde bile şu anda bölünen bu oluşum sadece bireysel ego tatmin aracı olarak kullanılmaktadır.
     Halkımıza saygı ile duyururuz.
1-Göçeruşağı Derneği
2-Çobandere( Şotık) Derneği
3-Bellikler Derneği
4-Kurutaş Derneği
5-Kınık Derneği
6-Çakmak Derneği
7-Gökağaç Derneği
8-Kömürlük Derneği
9-Ballıca Derneği

Previous ALİ RIZA UĞURLU'DAN 'SEVMİYORSUN MUHAMMED’İ'' ŞİİR'İ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.