19 MAYIS 2013 PAZAR AKŞAMI YEMEĞİMİZ YAPILDI

 

Vakfımızın yer alması için organize edilen , 19.05.2013 tarihinde Titanik otelde yapılan yemeğimiz  Arguvanlı ve Arguvan Dostlarının gönülden katkıları ile başarılı geçmiştir. Bu anlamda Tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Sadık  Kayhan  yönetimi döneminde Pir Sultan Abdal Derneği Kadıköy Şubesi, Müteahhit  Firma ve Arguvan Vakfı arasında yapılan sözleşme gereği İçerenköyde bulunan yerin alınması için sürdürülen çalışmalar Sadık Kayhan’ın destekleri sonucu anlaşma ile sonuçlanmıştı. Geriye müteahhit firmaya inşaat bedelinin ödenmesi kalmıştı. Yaptığımız yemekli toplantıya katılan ve katılamayıp özellikle katkısını sunan dostlarımız sayesinde  önemli mesafe kat ettik. Değerli Dostlarımızın katkıları ile kısa sürede yerimizi faaliyete geçireceğiz.
Gecemiz Arguvanlı Sunucumuz Gül Kızıldaş’ın yine Arguvanlı Sanatçımız Semra Aslan’ı sahneye davet etmesi ile başladı. Konuklarımız Semra Aslan’ın güzel yorumu ile Arguvan Türkülerini dinlediler ve halaylarla eşlik ettiler.
Devamında Başkanımız Mehmet Kızıldaş yaptığı konuşma şöyle dedi” İnsanlar sosyal bünyede bir bina meydana getirmek için birbirlerine kenetlenen, birbirine destek olan, yapı taşları gibi olmalıdırlar der Alex Carrel. Bizler bu bilinçle hareket ederek, Arguvan vakfını kurduk. Vakfımızın kuruluş felsefesinden hareketle, kuruluşundan bu güne Arguvan kültürünün korunması, yaşatılması ve tanıtılmasında önemli bir misyon üstlendi. Eğitsel ve kültürel alanda çok önemli faaliyetler yürüten, bu anlamıyla Türkiye kamuoyunda adını önemli bir yere taşıyan vakfımız sizlerin desteğiyle bunu başardığına inanıyoruz. Vakfımız; Arguvan Uluslar Arası Türkü Festivali, Arguvan Türküleri Ses Yarışması gibi etkinliklerle Arguvan’ımızın tanınmasında önemli katkı sağlamıştır. Sizlerin katkı ve destekleriyle; bu güne kadar 10 festival, 13 Arguvan Türküleri Ses Yarışması yaptık. Yine yüzlerce ögrencimize burs olanağı sağladık.” konuşmanın devamı için buraya tıklayın
Vakfımıza sağladıkları destekten dolayı Sadık  Kayhan’a teşekkür plaketi Hasan Aydın tarafından takdim edildi. Devamında Hasan Aydın, Sadık Kayhan ve Başkanımız masa masa dolaşarak dostlarımız ile hem sohbet ettiler hem de bağışlarını aldılar. Gecemiz Mehmet Balaban’ın türküleri ile devam etti.
Gecemize katılan ve katılamayıp desteklerini sunacaklarını belirten tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

Previous BELLİKLER DERNEĞİ PİKNİĞİ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.