8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZİ 10 MART PAZAR GÜNÜ VAKIF MERKEZİNDE EMEKÇİ KADINLARIMIZIN YOĞUN KATILIMI İLE KUTLADIK

 

 
 
 
 
 
 
 

 
Emekçi Kadınlar Günü etkinliğimizi, 10.Mart 2013 Pazar günü saat 13:00 de vakıf  merkezinde emekçi kadınlarımızın yoğun katılımı ile kutladık.
Emekçi kadınlarımızı  ikramlarımız ile karşıladıktan sonra saat 13.10da Vakıf Yönetim Kurulu Üyemiz Aziz Fidan’ın program akışını sunması ile etkinliğimiz başladı .  Başkanımız Mehmet Kızıldaş açılış konuşmasında, Emekçi Kadınlarımızın gününü kutlayarak bu etkinliğe gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti ve vakıf çalışmaları ile ilgili kadınlarımza bilgiler aktardıktan sonra Tüm katılımcı kadınlarımız adına Hatice Demir’e çiçek verdi. Günün  anlamı ile ilgili slayt gösterisinden sonra konuşmacımız ve hemşehrimiz, Yazar, Şair Arife Kalender, katılımcılarımıza, çalışmaları hakkında  bilgiler verdikten  sonra,  ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü’nün tarihi ile ilgili bilgiler aktardı ve kadınlarımızın insanlık tarihinin başlangıcından itibaren hayatın her alanında üstlendikleri roller hakkında detaylı bilgiler ve örnekler verdi. Yayınladığı kitaplardan kısa pasajlar ve şiirler okuyarak kadınlarımızın ilgisini sürekli canlı tutarak konuşmasını bitirdi.
Hemşehrimiz ve her etkinliğimize katılmak için büyük gayret sarfeden Mehmet Amca (Mehmet Güler) kitabından iki şiir okuyarak kadınlarımızı duygulandırdı.
Katılımcılarımıza bu özel gün dolayısı ile  birer fular hediye edildi.
Dinleti  bölümünde yöremiz sanatçılarından Özgür Doğan ve Semra Aslan türküleri ile kadınlarımıza, kendilerine has güzel yorumları ile müzik ziyafeti çektiler.
Etkinliğimize konuşmacı olarak katılan yazar, şair Arife Kalender’e, ses sanatçılarımız Semra Aslan’a, Özgür Doğan’a, Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine,  kadınlarımıza hediye edilen fularları karşılıksız hazırlayan Kevser Aydın ve Muharrem Korkmaz’a, İkramlarımızı karşılıksız hazırlayan emekçi kadınlarımıza, katılım sağlayarak etkinliğimizin başarılı geçmesini sağlayan emekçi kadınlarımıza ve emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Previous ALMANYA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN ÖĞRENCİ BURSLARI İLE İLGİLİ KARARI

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.