SANATÇI DOSTLARIMIZLA BİRARAYA GELDİK


 
 
 
 
 
 

 
 
Arguvanlı yazar, şair, gazeteci, ressam, heykeltıraş, ozan , söz yazarı ve yorumcu dostlarımız ile 24.02.2013 tarihinde Vakıf merkezinde bir araya geldik. Geniş katılım sunan dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Sohbet toplantısına başlamadan önce davetlilerimize ikramlarımız sunuldu.
Vakıf başkanımız Mehmet Kızıldaş yaptığı açılış konuşmasında toplumların gelişmesinde sanatçıların çok önemli görevler üstlendiğini ve bu nedenle sanata ve kültüre önen veren ülkelerin geliştiğini belirterek festivalimizin ertelenme nedenlerini misafirlerimize açıklayarak  Arguvan’ın sorunlarına yönelik, sanatçılarımızın vakfımızla ilişkileri, vakfımızın sanatçılarımızdan beklentileri gibi konular üzerinde  düşüncelerini paylaşmalarını istedi.
Söz alan konuklarımız böyle bir etkinlikte beraber olmaktan mutluluk duyduklarını  bu nedenle Vakıf yönetimine teşekkür ettiler ve kendi ilgi alanlarında her türlü katkıyı sunacaklarını belirttiler.  Ayrıca İsmail Özmeral’in belgeseller çektiğini söylemesi herkesin Arguvan için de belgesel çekilmesi fikri etrafında birleşmesini sağladı. Belgesel hazırlanması konusunda çalışmak üzere isimleri aşağıda belirtilen komisyonun kurulmasına karar verildi. Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin Arguvan’ın tanıtımına yaptığı katkı konuşuldu. Bununla beraber Arguvanlı sivil toplum örgütlerinin etkinliklerinde Arguvanlı sanatçılara yer vermeleri ve bu yer vermelerin sanatçılara katkı sunacağı belirtildi.
BELGESEL ÇALIŞMASI İÇİN OLUŞAN KOMİSYON:
Abdurrahman Çıplak
Arife Kalender
Aşık Ekberi
Battal Çıplak
İsmail Özmeral
Kadir İncesu
Metin Erbek
Nihat Mürşitpınar
Rıza Parlak
Seval Eroğlu
Süleyman Kılıç
Yasemin Eroğlu

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

Previous SANATÇI DOSTLARIMIZLA BULUŞUYORUZ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.