7 EKİM 2012 PAZAR GÜNÜ ANKARA'DA YAPILACAK MİTİNG KONUSUNDA DERNEKLER İLE ORTAK TOPLANTI YAPILACAKTIR

Türkiye’de bulunan üç büyük Alevi federasyonu olan;Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekler Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu bir araya gelerek 7 Ekim 2012’de Ankara’da büyük bir miting yapma kararı aldı. AKP hükümetinin “Alevi Açılımı” adını kullanmasına karşın inkar ve asimilasyon politikasında ısrar etmekte ve Başbakan, TBMM Başkanı, Diyanet İşleri Başkanı ve son olarak da Yargıtay ağız birliği etmişçesine inkar ve asimilasyon politikasını yürütmeye devam etmektedir.
Adıyaman’dan başlayarak, İzmir, Erzincan, Gaziantep ve Didim’de “Bir gece ansızın” kapıların işaretlenmesi hakkında hükümet yetkililerinin gayri ciddi, rencide edici tavırlarının soruna nasıl bakıldığını göstermektedir
29 Temmuz 2012 günü Malatya’nın Sürgü Beldesinde Alevilere yönelik bir katliam girişimi daha yapıldı! Sürgü’deki katliam girişimine “Sıradan bir olay!” diyen hükümet sözcüsünün, saldırganların kimliği ve eşgali bilindiği halde şu ana kadar yasal bir işlem yapılmamış olmasına verecek cevabı var mıdır? Saldırganlar Sürgü’de yeni bir Maraş, Çorum, Madımak denemesi yaparken dikkat çekici olan hiçbir kişi hakkında yasal bir işlem yapılmamış olmasıdır.
7 Ekim  2012 Pazar günü Türkiye genelinden Ankara’ya yürüyeceğiz ve Sıhhiye Meydanında demokratik haklarımız için miting yapacağız. Katliam girişimlerine, “Zaman aşımı” kararlarına, zorunlu ve “Seçmeli” dayatmalara karşı meşru, demokratik eylemler yapacağız.
Türkiye’nin geldiği bu günkü kaos ortamından derin endişe duymaktayız. Kaos ortamının sorumlusu bizzat devlet yetkilileri ve Başbakanın kendisidir. Bizler Türkiye’de ve uluslararası kamuoyunda, insan hakları kurumlarında meşru, demokratik haklarımızı kullanacağız.
Ankara mitingine örgütlü gücümüzü taşımak konusunda Dernek Yönetimlerimizin görüşlerini almak üzere 24 Eylüi 2012 Pazartesi günü akşam saat 20.00 de Dernekler ile ortak toplantımızı Çobandere (Şotik) Köyü Derneğinde yapacağız.

Previous DERNEKLER İLE ORTAK TOPLANTI 10-09-2012 PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAKTIR

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.