24 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ TAKSİM MEYDANINDAYDIK.


 
 
 
 
 
 

 
 
Bugün saat 13.00’de Beyoğlu Galatasaray Lisesi önünden Taksim meydanına kadar yaptığımız ’10. ULUSLAR ARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ ‘ tanıtım etkinliği yürüyüşü vakıf ve Yöre Derneklerimizin ortak katılımı ile başarılı şekilde gerçekleştirildi. Etkinliğimiz Ulusal ve yerel medya’nın büyük ilgisini çekti. Aynı akşam, Kanal D, NTV, Ulusal Kanal televizyonlarından yayınlandı.
Galatasaray Lisesi önünde saat 12 gibi hemşerilerimiz toplanmaya başladı. Davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Saat 13 de Arguvan Vakfı pankartı arkasında sayıları 1000’i bulan hemşerilerimiz ile yürüyüşe başlandı. Yürüyüş esnasında yöresel kıyafetler giyen arkadaşlarımız ve görevlilerimiz, yoldan geçenlere  kaysı paketleri, festival tanıtım broşürleri dağıttılar. Yine yürüyüş esnasında sanatçılarımız Hıdır Göksü, Adıgüzel Göksu, Ercan Göksu ve Naki Yoksuli türküler söylediler. Yoldan geçen yabancı turistlerin ilgisi gerçekten görülmeye değerdi. Büyük eylemlere ve olaylara sahne olan istiklal caddesi herhalde ilk defa böyle ilgi çekici ve güzel bir yürüyüşe sahne oluyordur.
Taksim anıtı önüne varıldığında  Basın açıklaması için Vakıf Başkanımız Mehmet Kızıldaş mikrofonu aldı ve CHP Malatya
Milletvekili Veli Ağbaba’ya verdi. Veli Ağbaba, böyle bir yürüyüşü düzenleyip bu kadar kalabalığı toplayıp yöremizin tanıtımına yaptıkları katkıdan dolayı vakıf ve dernek yönetimlerine teşekkür etti. Festival için elinden gelen her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğini belirtti. Devamında Vakıf Başkanımız basın bildirisinde özetle; 10. sunu gerçekleştireceğimiz Uluslar arası Türkü Festivalini tanıtıp, türküseverleri Arguvan’a davet etmek için burada toplandık ve gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim. Türkü festivali, sadece türkülerin okunduğu bir şölen değildir. Festivalde tiyatro, resim sergisi, fotoğraf sergisi, açılışlar
ve paneller var. 7 bölgeden türkülerle Türkiye’nin  sesi olan Türkü festivalimiz dünyanın farklı halklarının türkülerini seslendirdiği türkülerin, halkların kardeşliğine dönüştüğü uluslar arası bir festival halinde devam ediyor. Türküler en büyük zenginliğimizdir. Türkülerimize sahip çıkalım. Tüm basını ve türkü dostlarını 14-15 Temmuz’da Arguvan’a bekliyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Fotoğraflar ve haber: Ali Haydar Karaçam
 
 

Previous 14-15 / 07 / 2012 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK FESTİVALİMİZİN PROGRAMI YAYINLANDI

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.