ARGUVAN İLÇE STATÜSÜNÜ KAYBEDEBİLİR


Hazırlanan Büyükşehir Yasası’ndaki  bazı değişikliklere göre nüfusu 10 binin altında olan ilçeler kapatılacak. Büyükşehir olacak olan Malatya’da  Arguvan, Doğanyol, Kale ve Kuluncak ilçe statüsünü kaybederek mahalle konumuna düşecek.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun 2011 nüfus verilerine göre Arguvan’ın nüfusu 8010 . Buna  göre ilçemiz bu statüsünü kaybederek en yakın ilçeye mahalle olarak bağlanma tehlikesi ile karşı karşıya.  Ayrıca yeni yasaya göre nüfusu 100’ün altında olan köy muhtarlıkları da bu statülerini kaybederek en yakın köylere bağlanacaktır.
Bu durumun değerlendirilmesi için 20 Mayıs Pazar günü saat 20.00 de İstanbulda bulunan Arguvanlı sivil toplum örgütleri Arguvan Merkez Derneğinde ortak toplantı yapacaklardır. Bu toplantıya Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’da katılacaklardır.

Previous ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ '6. ARGUVANLI OZANLARA VEFA GÜNÜ' ETKİNLİĞİ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.