SİVAS KATLİAMINI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Sivas’ta sanatçılarımızın, aydınlarımızın, insanlarımızın katledilmesinin üzerinden 19 yıl geçti. Neredeyse çeyrek yüzyılda  katliamın gerçek katillerini bulup ortaya çıkartamayan Devlet birimleri, bugün davanın zaman aşımına uğrayıp kapatılmasına göz yumuyor, hatta sessiz kalarak açık destek veriyor. Madımak’ta katledilen 35 canın hesabını soramayanlar, bugün kendi suçlarını örtmek için davayı kapatmaya çalışıyorlar.
Ellerinde Sivasta katledilen Can’ların kanı olanlar ve onların destekçileri şunu unutmamalıdırlar ki; “yüreklermizdeki bu acının zaman aşımı olmaz. ” Sivas’ı unutturmaya çalışanlar bunu beceremeyeceklerdir. Yeni Katliamların yaşanmaması için mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz.
 

 13 Mart 2012 Salı , Zaman aşımının dolduğu gün, Aynı gün Mahkemenin karar duruşması Ankarada yapılacak.

  Vakıf  Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz bu mücadeleye destek vermek için Ankara’da olacaklardır.

Previous ŞİDDETE, AYRIMCILIĞA, YOKSULLUĞA, SÖMÜRÜYE VE ADALETSİZLİĞE KARŞI TÜM EMEKÇİ KADINLARIN MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.