DERNEKLER İLE ORTAK TOPLANTI 13.02.2012 TARİHİNDE VAKIF MERKEZİNDE YAPILDI

   

 

 

 

 

 

 

 

 10.Uluslararası Arguvan Türkü festivali kapsamında, Vakfımızın çağrısı üzerine  Arguvan Köy Dernekleri yoğun katılım ile  13.02.2012 tarihinde  vakıf  merkezinde toplandı. Arguvan Köy dernekleri  dışında bizim gibi düşünen demokratik kitle örgütleri toplantımıza katıldılar. Dostluk ve Dayanışma Vakfı yöneticilerinden İbrahim Can Önder, İhsan Karaçam, Kars Yöresi Dernek Başkanı  Cafer Çağıntekinci, Kozdere Köyü derneğinden Ersin Pektaş, Cihan Köse, Çağla Çetin, Cakırsu Köyü Dernek Başkanı Kasım Terktaş ve yönetim kurulu üyesi Nihat Şahin Arguvanlı basın temsilcilerinden, Arguvan Haber portalından Ersoy Eren, Ataşehir gündem gazatesinden Himmet Kaya, Her zaman ve her yerde bizimle birlikte olan Kadir İncesu ve Azmi Tulunay’ da toplantıya katıldılar.

Toplantının Açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Mehmet Kızıldaş,  10.sunu düzenleyeceğimiz türkü festivali hakkındaki gelişmeleri ve yapılan görüşmeleri toplantıda bulunanlara aktardıktan sonra toplantının gündemini okudu. Daha önceki toplantılarda özellikle Malatya’da ve Arguvan’da yapılan toplantılarda Festival komitesinin Arguvan. Malatya ve Ankara temsilcilerinin oluşması, Vakıftan’da vakıf başkanı Mehmet Kızıldaş’ın festival komitesine katılmasından sonra gündem söyle belirlendi.

  1. İstanbuldaki Arguvanlı Köy Derneklerinin Festival komitesine temsilci seçmesi
  2. İstanbuldaki festival çalışma guruplarının oluşturulması.
  3. Vakfın bir yıllık çalışma planı içerisinde yer alan etkinliklerin, düşünülen tarih ve yerlerini dernek yöneticileri ile paylaşmak.

 

  1. Birinci Gündem maddesi için Çavuş Köyü Dernek Başkanı Abbas Genç söz aldı. Geçmiş dönemlerdeki komitede başarılı çalışmalarından dolayı Latif Adıgüzel’in bu dönemde devam etmesini önerdi.Yine Çobandere Köyü Dernek başkanı Mustafa Çıplak’ta Latif Adıgüzeli önerdi. Latif adıgüzel İki dönemdir bu görevi yapmaktan onur duyduğunu ancak bu dönemde başka arkadaşlar yaparsa daha iyi olur dedi, Yoğun talep üzerine Latif Adıgüzel görevi kabul etti.

Böylece 10.Uluslararası Arguvan Türkü festivali komitesi;

Arguvan Belediyesi Başkanı Hüseyin Taştan

Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş

İstanbul Arguvanlı Köy Dernekleri Temsilcisi Narmiken Dernek başkanı Latif Adıgüzel

Malatya  Arguvanlı Köy Dernekleri Temsilcisi Akören Köy Dernek Başkanı Yusufhan Doğan

Ankara Arguvanlılar Derneği Başkanı Asım Aydoğdu’dan oluştu.

 İstanbuldaki Çalışma grupları aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

Mali çalışma grubu,

Hasan Baltacı

Mustafa Çıplak

Mehmet Ali Parlak

Latif Adıgüzel

Hasan Aydın

Yusuf Mola

Veysel Karahan

Sakine Yıldırım

Muharrem Korkmaz

Fatma Kılıç

Erol Çakmak

 Basın Yayın Tanıtım Çalışma Grubu,

Ersoy Eren

Himmet Kaya,

Kadir İncesu,

İsmail Özmeral,

Kanber Yıldırım,

Erhan Kızılyar,

Azmi Tulunay,

Mehmet Uçar,

Ali Haydar Karaçam,

Muharrem Korkmaz,

Riza Parlak,

 

Kültür Komisyonu

Mehmet Uçar,

Hıdır Pekgüzel,

Abbas Genç,

Gündemin 3.maddesinde,  Vakfın bir yıllık çalışma proğramında  8.Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlaması, Arguvan Türküleri ses yarışması, Eğitim amaçlı Yemekli gece, belli başlı diğer etkinlikler olarak yaklaşık tarihleriyle birlikte katılımcılara aktarıldı.

 Ballıca Köyü Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Tatlı’ya, toplantıda ikram edilmek üzere getirdiği yöresel yemeğimiz kömbeden dolayı teşekkür ediyoruz.

Son olarak Vakıf Başkanımız, Kızıldaş Katılımcılara bu yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür etti ve toplantıyı bitirdi.

 

 

 

 

 

 

Previous KÖMÜRLÜK VE KARAHÖYÜK KÖY DERNEKLERİNİN ABDAL MUSA LOKMASI YAPILDI

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.