BASIN TOPLANTISI


 
 
 
 
 
 
 

1
3.01.2012 Cuma günü akşama Arguvan’da tüm Arguvan örgütlerinin katıldığı toplantı sonucu, 14.01.2012 günü saat 13.30 da Malatya Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın toplantısı ile tüm basın kuruluşlarına açıklandı. Yerel basınnın yoğun ilgi gösterdiği basın açıklaması aşağıda verilmiştir.

BASIN BİLDİRİSİ

Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve tüm Arguvanlı Derneklerin ortak organizasyonu ile, bu yıl 10.’sunu  düzenleyeceğimiz, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali 14-15 Temmuz 2012 tarihinde Arguvan ilçemizde gerçekleştirilecektir.
2003 yılından beri düzenlediğimiz bu yıl 10.’sunu yapacağımız Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin daha görkemli, daha çoşkulu geçmesi için bütün hazırlıklar yapılmaktadır.
Bu güne kadar onbinlerin katıldığı festivalimizde, kamuoyunda çok önemli ses getiren Türkülerimiz; acımız, sevincimiz, sevdamız, kardeşliğimiz, ağıtlarımız, isyanımız ve dostluğumuzun sanatsal biçimlenişidir. Sanatçılarımız ve ozanlarımızın güçlü sesleriyle Arguvan’da yankılanacak.
Türkiye halklarının kardeşçe birlikte yaşamasını benimsedik.  Dünya halklarının müziğini, türkülerimizle Arguvan’da buluşturduk. Bizler bir kültürün festivalini yapıyoruz. Bundan dolayıdır ki  bütün  kamuoyunu, bütün basını 14-15 Temmuz 2012 tarihinde 10.’sunu yapacağımız Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline katılmaya davet ediyoruz.
Arguvan Belediyesi
Arguvan Vakfı
İstanbul’daki Arguvan Köy Dernekleri
Malatya’daki Arguvan Köy Dernekleri
Ankara Arguvanlılar Derneği
Almanya Arguvanlılar Derneği

Previous 10. ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ HAZIRLIK TOPLANTILARI MALATYA'DA BAŞLADI

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.