10. ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ HAZIRLIK TOPLANTILARI MALATYA'DA BAŞLADI


 
 
 
 
 
 

 
 
10. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali ön hazırlık toplantısı Arguvan’da yoğun katılımla yapıldı. Toplantı öncesi saat 11.00 da Malatya Yukarı Sülmenli Köyü Derneğinde Malatyadaki Arguvan Köy Dernekleriye biraraya gelindi, sohbetler yapıldı ve beraber öğlen yemeği yenildi. Vakıf başkanımız burada yaptığı konuşmada geniş katılımlı toplantıyı akşam Arguvan’da yapacağımızı belirterek sivil toplum örğütlerinde çalışma zorluklarından söz ederek katılımcıları, gösterdikleri özverilerden dolayı tebrik etti. Hepimizin Arguvanlı olduğunu belirterek kimsenin diğerinden daha fazla Arguvanlı olmadığını ve ülkemizdeki demokratik sıkıntılarını ve Alevi toplumunun çektiği zorluklardan bahsederek elele vererek zorlukların üstesinden gelinebileceğini belirtti.
Söz alan Bektaş Özalp; Yapılacak etkinliklerde hepberaber olmamız gerektiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti. Devamında Hasan Şengül, Aşık Ercan, Ali İhsan Öztürk, Mehmet Ali Başıbüyük düşüncelerini ifade ettiler. Bizleri ağırlayan Yukarı Sülmenli Köy Dernek Başkanı Hasan Şengün ve Yönetim Kurulu üyelerine  teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
Akşam saat 18.00 da Arguvan Belediyesi Meclis Salonunda toplantı; Belediye Başkanımız Hüseyin Taştan, İl Meclis Üyeleri Mustafa Mengüç ve Naki Düzova, CHP Arguvan ilçe Başkanı Hasan Yüce,Vakıf Başkanımız Mehmet Kızıldaş, Vakıf yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Arguvan Dernek Temsilcileri, Malatya Arguvan Dernek Başkanları, Ankara Arguvan Dernek Başkanı, İlçe Halk Eğitim Müdürü,Arguvandaki Eğitim kurumlarının Müdürleri’nin katılımı ile başladı. Arguvan Belediye Başkanımız Hüseyin Taştan açılış konuşmasında, Arguvanlı demokratik kitle örğütlerini ağırlamaktan mutlu olduğunu belirterek  sözü Vakıf Başkanımız Mehmet Kızıldaş’a verdi. Vakıf başkanımız tüm deneklerin birarada Arguvan’da toplanmasının önemli olduğunu ve duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra hepimizin amacının Arguvan’a hizmet olduğunu belirtti. Festivalin kimsenin malı olmadığını ve hepimizin sahip çıkması gerektiğini belirttikten sonra toplantı gündemini şu şekilde sıraladı:
1. Festival tarihinin belirlenmesi
2. Festival komitesinin oluşumunun görüşülmesi
3. Festival tanıtımının görüşülmesi
4. Görüşmeler sonucunda basın bildirisinin hazırlanması
Belediye Başkanımız ,Festival tarihi olarak 14-15 Temmuz 2012 nin en uygun zaman olduğunu belirtti. Diğer katılımcılar da bu görüşü benimsedi.
Vakıf  Başkanımız tüm kurumların temsilinin önemli olduğunu belirterek Malatya ve Ankara’nın da komitede görev alması gerektiğini belirtti. Bozan Köyü Dernek Başkanı Ali İhsan Öztürk Malatya’da da komiteler oluşturulması gerektiğini düşündüğünü açıkladı. Vakıf Başkanımız süreç ile ilgili bilgi vererek Malatya derneklerinin festival sürecinde işlevlerinin çok önemli olduğunu belirtti. Görüşmeler sonunda Festival Komitesinin; Arguvan Belediye Başkanlığı, başanlığında Vakıf temsilcisi, İstanbuldaki Derneklerin temsilcisi, Malatyadaki Derneklerin temsilcisi olarak Akören Köyü Dernek Başkanı Yusufhan Doğan, Ankara Arguvanlılar Dernek Başkanı Asım Aydoğdu’dan oluşmasına karar verildi.
Tanıtım ile ilgili çok önemli fikirler söylendi. Bunlar not alınarak oluşturulacak festival komitesine aktarılacaktır.
İl Meclis Üyelerimiz  Mustafa Mengüç, Naki Düzova, Hurşit Kuşçu, Muharrem Bayram, Hasan Baltacı, Asım Aydoğdu, Rıza Parlak, Yusufhan Doğan, Ali İhsan Öztürk, Mehmet Ali Başıbüyük konuşmaları ile toplantıya renk kattılar. Vakıf başkanımız kapanış konuşmasında Arguvanlı tüm kurumların festivalin doğal üyesi olduğunu ve davet olmaksızın organizasyonda yer alınması gerektiğini belirttikten sonra katılımcılara, katılımlarından dolayı tekrar teşekkür ederek tüm Arguvanlı kurumlara başarılar diledi ve oluşturulan bu olumlu tablonun herkesi gururlandırdığını belirtti.
Toplantıdan sonra sıcak sohbetimiz, Arguvan Belediye Başkanımızın akşam yemeği ikramı ile devam etti.
Tüm kurumlarımız ile Bizleri Arguvan’da ağırlayan Belediye Başkanımız Hüseyin Taştan’a ve tüm katılımcı kurum ve kişilere teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 

Previous VAKIF BAŞKANIMIZ TÜRKİYEM TV'DE

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.