VAKIF YÖNETİMİ VE DERNEK YÖNETİMLERİ ÇAKMAK DERNEĞİNDE TOPLANTI YAPTI

 
 
 
 
 
 
 

 
Bu yıl 10.düzenleyeceğimiz ’ ’ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ’ ‘ nin ön hazırlıklarına başlamak üzere 13 Ocak 2012 Cuma günü Malatya’da yapılacak toplantı öncesi İstanbul’daki derneklerle 02.01.2012 Pazartesi günü Çakmak derneğinde bir araya gelindi. Tüm derneklerin katıldığı toplantıda Çakmak Dernek Başkanı Hasan Baltacı, Vakıf ve dernek yönetimlerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ve herkesin hoş geldiğini belirtti.
Vakıf başkanımız Mehmet Kızıldaş yaptığı konuşmada öncelikle Çakmak köyü dernek başkanı ve yönetimine gösterdikleri konukseverlikten dolayı teşekkür etti. Ardından Katılan tüm dernek başkan ve yönetimlerinin yeni yıllarını kutlayarak yeni yılın; Barışın ve kardeşliğin egemen olduğu, sağlık, başarı ve mutluluk dolu geçmesini temenni ettiğini belirtti. Konuşmasının devamında toplantının amacı olan, Malatya’ da 13 Ocak 2012 Cuma günü yapılacak ve Arguvan belediye başkanı Hüseyin Taştan, Arguvanlı tüm demokratik kitle örgüt başkan ve yönetimlerini katılacağı toplantı ve bu toplantı sonuçlarının açıklanacağı basın toplantısı ile ilgili bilgileri aktararak katılımcıların konu hakkındaki düşüncelerini sordu.Dernek başkanları özellikle yöremizin en önemli değeri olan Türkülerimizin tanıtımında tüm Türkiye’de olduğu kadar uluslararası alanda ilgi çeken festivalimiz için ön hazırlıklara Malatya’da başlanmasının önemli ve çok değerli bulduklarını belirttiler. Görüşlerini açıklayan dernek başkanlarından bazılarının görüşlerini aşağıda özetlersek;
Arguvan Merkez Derneği Başkan Hüseyin Bey: Alınacak tüm kararlara katılacaklarını ve belirtilen tarihte etkinlikleri olduğu için Malatya’ya gelemeyeceklerini belirtti.
Çiftlik Dernek Başkanı Mehmet Uçar: Festival ile ilgili çok önemli olan önerilerini iletti.Ayrıca Arguvanlı tüm kurumların festivalin doğal düzenleyicisi olduklarını ve davet olmaksızın 
komisyonlarda ve etkinlik süresince Arguvanda görev almaları gerektiğini belirtti.
Yazıbaşı Dernek Başkanı Latif Adıgüzel: Malatya’da toplantı yapmanın birlik ve beraberlik için çok önemli olduğunu belirterek, tüm kararlarda ve etkinliklerde Vakfımızın yanında olduklarını belirtti.
Doydum’lu ve Ataşehir Gündem Gazetesinin Sahibi Himmet Kaya: Katılımcılık anlamında Malatya’da toplantı yapmanın çok yerinde ve önemli bir karar olduğunu belirtti
Eymir’li ve Arguvan Haber Sitesinin Sahibi Ersoy Eren: Malatya’daki toplantının yerinde bir karar olduğunu belirttikten sonra İstanbul’da yapılacak toplantıya Malatya’daki derneklerin aralarında seçeceği temsilciler ile katılması isteğini iletti.
Bellikler Köy Dernek Başkanı Mehmet Ali parlak: Festivalde yapılacak etkinlikler ile ilgili önerilerini
iletti.
Topantıya katılarak destek veren tüm dernek başkan ve yönetimlerine, bizleri konuk eden ve ağırlayan Çakmak Dernek Başkanı Hasan Baltacı ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

Previous ARGUVANLI DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ İLE MALATYA'DA BULUŞUYORUZ.

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.