24 NİSAN 2011 PAZAR GÜNÜ SAAT 13 DE YARIŞMAMIZ YAPILDI

11. Arguvan Türküleri Ses Yarışmasını 24 Nisan 2011 Pazar günü saat 13.00 de Yeditepe Üniversitesi konferans  salonunda coşkulu ve bir o kadar kalabalık katılım gösteren Arguvanlı ve Arguvan dostu izleyiciler  ile beraber gerçekleştirdik.
         Etkinliğimiz  bu güne kadar yapılan yarışmalarda birinci olanların duygularını ve birinci oldukları türküden birer dörtlüğü seslendirdikleri slayt gösterisi ile başladı. Saz grubumuzun Arguvan ezgilerinden oluşan potpori dinletisinden sonra Vakıf başkanımızMehmet Kızıldaşaçılış konuşmasında etkinliğin amacını anlattı. Müziğin evrensel bir dil olduğunu insanların en kolay iletişimi müzik ile kurabildiğini ve bu anlamda Arguvan türkülerinin çok özel bir yere sahip olduğunu belirttikten sonra kitapların daha basılmadan yasaklandığı, sinemaların kapatıldığı,tiyatroların oyunlarını sergileyemediği, gazetecilerin yazı yazmaktan korktuğu, insanların telefonda konuşmaktan çekindiği bir süreçte Arguvan vakfı olarak kültürümüze, türkülerimize sahip çıkmanın gururunu yaşadığımızı belirterek tüm katılımcılara teşekkürlerini  iletti. Daha sonra Yarışmamızı onurlandıran Arguvan Belediye başkanımız Hüseyin Taştan yaptığı konuşmada Arguvan türkü yarışmasının Arguvan Festivalinin ön hazırlığı olması dolayısı ile çok önemli bir etkinlik olduğunu belirtti. Salonun dolu olması da Arguvanlıların bu etkinliğe verdiği önemi gösteriyor diyerek katılımcılara teşekkür edip yarışmacılara başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı. Ön elemeyi geçerek finale kalan 14 yarışmacımız Jüri üyelerine ve izleyicilere seçtikleri Arguvan türkülerini seslendirdiler. Verilen değerlendirme arasından sonra Katkılarından dolayı Hayat  Colour firması  sahibi Mehmet Usta’ya ödülünü Ali Kılıç, İsmail Özmeral’a ise ödülünü Arife Kalender taktim etti.
Herkesin heyecan ile beklediği Jüri değerlendirmesi şu şekilde oldu:
         1. Hakan Çakmak 
        2. Gülistan Mola
        3. Canan Sevinç
Yarışmamızın birincisinin Tokat’lı olması bizleri ayrıca onurlandırmıştır. Dereceye giren yarışmacılarımızı kutluyor, tüm yarışmacılarımıza sanat hayatlarında başarılar diliyoruz.
         Ödül töreninden sonra herkesin özellikle dinlemek istediği Yöresel sanatçımız ve Jüri üyemiz Hacı Engüzel kendine has yorumu ile söylediği Arguvan türküleri izleyicileri  coşturdu. Tüm salon Hacı Amcayı ayakta alkışladı.         Yarışmamıza katılarak bizleri onurlandıran Arguvan belediye başkanımız Hüseyin Taştan’ a , Jüri başkanımız Ali Yılmaz’a Jüri üyeleri Y. Doç Dr. Murat Bulgan’a, Cengiz Özkan’a, Mine Yalçın’a, Nülifer Sarıtaş’a , Çiğdem Kaya Elmas’a, Hacı Engüzel’e, Sunucumuz Serpil Kaya’ya, Dernek başkanlarımıza,Yarışmamızın müzik bölümünü organize eden Mehmet Sarıaltun’a, Saz sanatçılarımıza, Salonu bize tahsis eden Yeditepe Üniversitesi yönetimine ve bizi yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.


Previous SES YARIŞMAMIZ JÜRİSİNDE HACI ENGÜZEL BİZLERLE

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.