VAKIF YÖNETİM KURULU MESAJI

Arguvan ve Köyleri Egitim ve Kültür Vakfı 2010 yılı Yönetim kurulu adına Başkan Sn. Mehmet Kızıldaş’ın açıklaması:
Merhaba
Baş başa vermeyince dost ayağa kalkmazmış.
Vakfımız: bir arada yaşamanın farklılığını özümseyen unsurların (Türk-Kürt, Alevi-Sünni) oluşturduğu bir kültür vakfıdır. İnsani özelliklerin temel ilkesi olan “Sana yapılmasını istemediğin şeyi, başkasına yapma.” düşüncesiyle oluşan bir kültürün ifadesidir. Bu kültür, kimsenin kimseden 1 milim daha büyük ve 1 gram daha ağır olmadığı göstergesindeki eşitlik ilkesinin ifadesidir.
Vakıf yönetim anlayışımız; ortak akıl analizinden oluşan bir sinerji yaratılması düşüncesidir. Bu düşüncenin bilinci içindeyiz. Bu anlamda Vakfın hem dünü hem de bugünüyüz.
Tüzük çerçevesinde ki yol haritamız, Vakıf olma ciddiyeti içinde davranış seyri izleyecektir. Çalışma programının oluşumu: Demokrasi, İnsan Hakları, Hukuk’un üstünlüğü göz önünde tutularak iyi bir yönetim sergilemektir.
Vakfın yaşamını sağlayan dayanışma alışkanlıklarının nitelikli karaktere bürünmesi için gayret göstermemiz gerekmektedir. Bu noktada tarz ve tutum önemlilik arz etmektedir. Yönetim olarak tavrımızı ve üslubumuzu Saygı-Sevgi ve Tahammül felsefesi üzerine kuracağız. Vakfımızı bulunduğu yerden daha ileri noktalara ve daha güçlü duruma getirmek düşüncesiyle gücümüzü, kurucularımızın dayanışmasından alacağız.
Kültürümüze katkıda bulunmanın bir yolu da kurumlarımızla iletişim kurmamızdan geçmektedir. Vakıf; aynı zamanda kurumlar ve kültürümüz arasında kapısı her zaman açık olan bir köprüdür.
Asıl amaçlarımızdan biride, düşünce tartışmalarıyla pozitif düşünceye yönelmek ve seviyeyi belirli yükseklikte tutabilmektir. Yayınımızda pozitif düşünceye yer verilecek, eşitlik ilkesi doğrultusunda ki düşüncenin pekişmesi için gayret edilecektir.
Üslubun ve tavrın kırdığı noktada duran arkadaşlarımıza sesleniyorum. “Dönenler asla terk etmemiştir” Pablo NERUDA.
Kişi bazında kaybetme-kazanma diye bir şey yoktur, Vakfın kazanması vardır.
Bizleri yönetime layık gören kurucularımıza saygılarımı sunuyorum.

Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet KIZILDAŞ

Previous 2014-2015 YÖNETİM KURULU

Vakıf Merkezi

Bilgilendirme

Bu site aracılığı ile toplanan tüm bilgiler KVKK kanunu ve ilişkili mevzuatlara uygun şekilde depolanmakta ve işlenmektedir. Bilgilendirme metnini incelemek için lütfen aşağıda yer alan butonu tıklayınız.

Coyright 2023 Rize Web Tasarımı. All rights reserved.