Kadınlar Günü etkinliğimizi, 4 Mart 2018 Pazar günü saat 13:00 de vakıf  merkezinde kadınlarımızın yoğun katılımı ile kutladık.

Kadınlarımızı  ikramlarımız ile karşıladıktan sonra saat 13.30 ‘da Cem Radyo Genel Yayın Yönetmeni Sayın Funda Salman’ ın Nazım Hikmet’ in Kadınlarımız şiirini okuması ile etkinliğimiz başladı. Başkanımız Sayın Hasan Aydın açılış konuşmasında, Kadınlarımızın gününü kutlayarak bu etkinliğe gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti ve tüm katılımcı kadınlarımız adına Arguvanlı Yazarımız Sayın Hatice Eroğlu Akdoğan’ a çiçek verdi. Günün  anlamı ile ilgili en güzel sürpriz İstanbul bursiyerlerimizin slayt gösterimi idi. Konuşmacımız Veli-Der Genel Başkanı Sayın İlknur Kaya Bahadır, katılımcılarımıza, çalışmaları hakkında  bilgiler verdikten sonra,  ’8 Mart Dünya Kadınlar günü’nün tarihi ile ilgili kısa bilgiler aktardı ve kadınlarımızın insanlık tarihinin başlangıcından itibaren hayatın her alanında üstlendikleri roller hakkında detaylı bilgiler ve örnekler vererek konuşmasını bitirdi. Bahadır’ a katılım belgesi Şotik Köyü Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin Bayar tarafından verildi.

Dinleti  bölümünde İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Bağlama Öğretim Görevlisi Sayın Şendoğan Karadeli  ve yöremiz sanatçılarından Sayın Sinem Önel türküleri ile kadınlarımıza, güzel yorumları ile müzik ziyafeti çektiler. Önel’ in katılım belgesi Yoncalı (Birik) Köyü Dernek Başkanı Sayın Mehmet Mustafa Engin tarafından verildi.

Katılımcılarımıza bu özel gün dolayısı ile  birer kahve tepsisi hediye edildi.

Etkinliğimizde sunum yapan Cem Radyo Genel Yayın Yönetmeni Sayın Funda Salman’ a, konuşmacı olarak katılan Veli-Der Genel Başkanı Sayın İlknur Kaya Bahadır’ a , Ses sanatçılarımız Sayın Şendoğan Karadeli ve Sinem Önel’ e , Vakıf salonumuzda sergilenen “Kuru Çaydan Öte Yana Yolum Düştü Arguvan’ a” Fotoğraf Sergisi Sayın Gül Ertunan Karaaslan’a, Yazarımız Sayın Hatice Eroğlu Akdoğan’ a ,  Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine,  kadınlarımıza hediye edilen tepsileri karşılıksız hazırlayan Narmikan Köyü Dernek Başkanı Sayın Latif Adıgüzel ve Arguvan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cevat Aydın’a, İkramlarımızı karşılıksız hazırlayan kadınlarımıza, katılım sağlayarak etkinliğimizin başarılı geçmesini sağlayan tüm kadınlarımıza ve emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

 

Haber : Kevser Aydın

Fotoğraf : Erol Çakmak

Genel